Casio uvádí na trh novou generaci oblíbených modelů kalkulátorů s vědeckými funkcemi


aktualita-2-2.jpgCasio Computer Co., Ltd., oznámilo uvedení na trh nové generace modelů řady MS s novým jednoduchým designem, který nikdy neunaví.
 
Dostupná řada modelů MS se vyznačuje systémem S-V.P.A.M. 1, který umožňuje uživatelům vkládat matematické výrazy ve stejném pořadí jak jsou obvykle používány při vyučování. Řada kalkulátorů Casio MS s vědeckými funkcemi se osvědčila a oblíbila mezi student\ a techniky na celém světě.
*1 S-V.P.A.M. znamená Super Vizuálně Perfektní Algebraická Metoda.
 
S uvedením na trh této druhé generace řady MS , která je označena jako “2nd edition” , Casio obnovilo svůj patentovaný design kalkulátorů poprvé od uvedení první MS řady v rove 2002.
 
Se zakulacenými rohy a hranami lépe padnou do ruky. Tělo kalkulátoru bylo přepracováno, aby nasouvací kryt mohl být nasunut jak se shora, tak z dola. Kurzorová tlačítka jsou zvýrazněna speciální povrchovou úpravou tlačítek. Pro popisky tlačítek jsou použity vysoce kontrastní barvy usnadňující používání. Čtyři samostatná tlačítka nahrazují staré čtyř-směrné kurzorové tlačítko a usnadňují uživatelům stisk těchto tlačítek.

 
    Model     Počet funkcí     Rozměry     Hmotnost    Baterie    Životnost baterie*4
fx-82MS 240 13.8 × 77 × 161.5 mm 105 g R03 2 roky
fx-220PLUS 181 13.8 × 77 × 161.5 mm 105 g R03 2 roky

*4 Životnost baterie je kalkulována při používání hodinu denně.

 

Hlavní vlastnosti

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Funkce
fx-220PLUS:
Aritmetické operace, výpočty se zlomky, výpočty procent, výpočty ve stupních, minutách sekundách, zobrazení mantis a exponentu, Funkce opakování, nezávislá paměť, goniometrické a inverzní funkce, hyperbolické a inverzní funkce, logaritmické funkce, exponenciální funkce, výpočty dalších funkcí (√, 3√, x√, x2, x3, x-1, x!, Ran#, π, permutace nPr, kombinace nCr), převody úhlových jednotek (stupně, radiány, grady), výpočty souřadnic, inženýrská notace ENG, směrodatná odchylka
 
fx-82MS
počet proměnných, statistické výpočty (výpočet regrese,  výpočet sum ∑x ∑y, ∑x², ∑y², ∑xy   )
 
Displej 10-místná mantisa + 2-místný exponent
Příslušenství Pevné nasouvací pouzdro