Zpět   Behance Instagram Twitter


Stoyan Petrov

Téma: Síla inovace

1. Řekněte nám něco o sobě
Jsem koncepční umělec v herním průmyslu. Rád experimentuji s různými styly a širokou škálou témat.
Nejvíce mě inspirují lidé, kteří mě míjejí na ulicích. Je to barevná směsice vlastností, životního stylu a chování, která podporuje moji kreativitu a pomáhá mi vymýšlet zajímavé postavy a situace.
 
2. Z čeho jste čerpal inspiraci při navrhování kresby pro Casio?
Považuji se za velmi šťastného člověka, který se narodil a žije ve věku tolika vědeckých a technologických průlomů. Nedokážu si ani představit, jak by náš život vypadal za 10 let nebo jaký bude další velký skok. Ale když jsem začal načrtávat své nápady na tento projekt, myslel jsem na to, že možná každý může být tím superhrdinou, který dokáže utvářet lepší budoucnost. Protože být superhrdinou neznamená vždy slézat mrakodrapy nebo střílet laserové paprsky z očí. Někdy jde o nalezení léku na vzácnou nemoc. Nebo navrhnout vozidlo, které spotřebovává méně zdrojů a snižuje lidskou stopu. Nebo dokonce vymyslet něco tak malého, jako je kancelářská sponka. Možná vše, co potřebujeme, abychom se stali superhrdiny, je pár křídel, která nám pomohou vzlétnout. A možná je tímto párem křídel věda.
 
3. Existuje nějaký konkrétní příběh STEAM, o který byste se chtěli podělit se studenty, kteří uvidí vaše umělecká díla?
Před několika lety jsem měl to štěstí, že jsem mohl být součástí malého týmu vývojářů her, kteří měli za úkol vytvořit 14 her a interaktivních zážitků pro dětské muzeum, které slučovalo hlavní oblasti vědy. Být vedoucím 2D umělcem tohoto projektu bylo na mně, abych vše navrhl tak, aby byl i ten nejsložitější koncept srozumitelný pro nejmenší návštěvníky. Témata byla všude - od paleontologie, přes zemědělství až po vesmír - a museli jsme úzce spolupracovat se skupinou vědců, abychom zajistili, že tyto zážitky budou nejen vizuálně příjemné a zábavné, ale hlavně vzdělávací. Věřil jsem, že náš tým odvedl dobrou práci, ale dopad naší práce předčil moje očekávání, když jsem o rok později navštívil muzeum. Viděl jsem desítky dětí, které nejen vzrušeně hrály naše hry, ale také si o nich živě povídaly. Dokonale porozuměly všem důležitým zprávám, které jsme se pokusili zabalit do zábavného balíčku. Tehdy jsem si uvědomil, jak atraktivní může být věda pro děti. Vše, co je potřeba, je správná komunikace. A v tomto konkrétním případě to byla pěkně vypadající a zábavná hra.